ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2837043
*
nr 283 7043
Spegel
1920-tal, H84
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/11 00:50:33
1
100 kr
9/11 15:30:18
2
ledande budet*
9/11 16:07:49
3
300 kr
9/11 16:09:33
3
350 kr
9/11 16:11:36
3
400 kr
9/11 16:12:01
3
450 kr
9/11 16:12:26
3
500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 283 7043
Spegel
1920-tal, H84
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/11 00:50:33 | 1 | 100 kr |
9/11 15:30:18 | 2 | ledande budet* |
9/11 16:07:49 | 3 | 300 kr |
9/11 16:09:33 | 3 | 350 kr |
9/11 16:11:36 | 3 | 400 kr |
9/11 16:12:01 | 3 | 450 kr |
9/11 16:12:26 | 3 | 500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27